Публікації

Шиллер "Ода до радості"

9 к лас Тема уроку : Просвітницька ідея об’єднання людства в оді   Ф. Шиллера «До радості». Пафос твору, який став гімном Євросоюзу Мета уроку : допомогти учням виокремити просвітницькі ідеї свободи і справедливості в творі; поглибити поняття про оду як один із жанрів лірики; вдосконалювати вміння працювати в малих групах; виховувати оптимістичне світосприйняття, прагнення жити в мирі та злагоді з іншими народами, європейський світогляд Обладнання : портрет Ф. Шиллера, матеріал для роботи в групах, відеоскрайбінг «Ода «До радості» Ф. Шиллера», фрагмент фіналу Дев’ятої симфонії Бетховена Ключові компетентності : Учень усвідомлює зв’язок різних ознак культурного, соціального, технологічного розвитку людства (НЛ -1); цінує спільну працю, громадянську ініціативу (НЛ -2). Предметні компетентності: розуміння визначення поняття «ода», його зв’язку із родовим поділом літератури; уміння оцінювати художню вартість твору; формування якостей творчого читача та ро

Тестові завдання для актуалізації опорних знань за змістом казки Оскара Уайльда «Хлопчик - зірка»

Тестові завдання        для актуалізації опорних знань за змістом казки Оскара Уайльда «Хлопчик - зірка»,                                                    розроблені Шевченко Тетяною Іванівною 1.         Оскар Уайльд – письменник А) німецькомовний Б) англомовний В) російськомовний Г) україномовний         2.   За жанром твір   «Хлопчик - зірка»                    А) повість                     Б) оповідання В) казка Г) роман       3.   Де мати народила Хлопчика – зірку?                     А) в полі                   Б ) вдома                   В) у лісі                   Г) біля річки       4. Один із Лісорубів забрав знайдену дитину, тому що                  А) пожалів її                  Б) думав, що розбагатіє                  В) хотів віднести матері                  Г) йому сподобався плащ        5. Оскар Уайльд   порівнює зовнішність Хлопчика – зірки з          рослинами. Якими саме?                  А) дерева           

Марсель Пруст «На Сваннову сторону»

11 клас Тема уроку: Використання асоціацій в прочитанні художнього тексту    Мета уроку : поглибити знання учнів про художній текст;      розвивати вміння сприймати підтекст твору, зокрема, через     модерністський прийом «потік свідомості», асоціативне мислення      на прикладі епізоду з роману Марселя Пруста «На Сваннову сторону»;     виховувати культуру читача, естетичні смаки старшокласників Тип уроку: урок - дослідження Обладнання: підручник «Євгенія Волощук. Зарубіжна література – хрестоматійний посібник. 11 клас . – Київ. «Юридична книга». 2002»                                                         Перебіг уроку Мотивація дослідницької діяльності. Підготовка до дослідження тексту       1. Спробуємо уявити собі айсберг. Це крижана глиба, дві третіх якої під водою.                    Яка частина айсберга на поверхні? (Так, одна третя)                    Це більша чи менша його частина?(Більша)       Завдання   Літературознавці в св

Сонет «Про коника та цвіркуна»

Зображення
5 клас Тема уроку : Джон Кітс – англійський поет. Сонет «Про коника та цвіркуна». Поетизація образу природи Мета уроку : познайомити учнів з творчістю Джона Кітса, допомогти їм відкрити для себе красу поезії; формувати предметні та ключові компетентності учнів відповідно до Держстандарту   освіти; розвивати навички виразного читання та початкового аналізу поезії; виховувати естетику читацьких смаків, любов до природи Обладнання : портрет Джона Кітса; презентація «Джон Кітс»; пейзажні замальовки; картинки «Коник», «Цвіркун»; картки для групової роботи та роботи в парах   Тип уроку : урок засвоєння нового матеріалу Форма: інтегрований ( зарубіжна література, англійська мова, музика,фізична культура ) Ключові компетентності: 1) спілкування державною мовою; 2) спілкування іноземними мовами; 3) уміння вчитись; 4) обізнаність та самовираження у сфері культури 5) екологічна грамотність